Ми живемо у воєнний час. І саме зараз, коли ворогом знищується все надбання українського народу важливо об’єднатися. Задля Перемоги над ворогом потрібна не лише холодна зброя, а також і мова, і пісня, і традиційний одяг, тобто мистецтво в усіх його проявах. Адже маючи власну історію, традиції та звичаї нам чужих не потрібно.
У межах проєкту «Об’єднуємо Україну мистецтвом», який було започатковано у червні 2022 року, маємо оновлені експозиції.
Талановита родина митців з Харкова Інна Бибич та Юрій Богмат презентують ляльки, вирізьблені вироби з дерева, різноманітні тарілки розмальовані українським орнаментом. Творчий шлях Інни Бибич почався з посади художника-оформлювача на Харківському заводі імені Малишева у 1975 році. А Юрій Богмат у минулому – інженер-конструктор науково-дослідного інституту. Життя майстрів змінювалося разом із життям країни, у якій вони народилися, вчилися та працювали. Попри усі складні життєві події та обставини, що виникали за 25 років подружнього шляху, захоплення творчістю у родині залишалося незмінним та життєдайним. Дерев’яні тарілки, ложки, різноманітні скрині, виготовлені Юрієм та розписані Інною виконані у неповторному авторському стилі. Техніки розпису індивідуальні, але вони зберігають та плекають традиційні національні українські мотиви та візерунки. Вони активні учасники культурно-мистецьких фестивалів, котрі проходять на теренах рідної України.
Ще одну експозицію займають твори художниці-початківця Маріни Соколовської з міста Костянтинівка Донецької області. Маріна Сергіївна має дві спеціальності – бухгалтер та кухар-кондитер. Після повномасштабного вторгнення росії на територію України майстриня з родиною вимушена покинути власну домівку і опиняються у Кропивницькому. І саме в цьому місті доля зводить її з художницею Анною Невтирою, теж переселенкою з Херсонщини. Маріна Соколовська відкриває для себе світ живопису. Пише акриловими та олійними фарбами. Одна із її робіт представлена на виставці «Весна буяє навкруги», яка розгорнута у рамках Малої галереї Музею мистецтв у фойє Кіровоградської обласної філармонії. Інші твори можна переглянути у Музеї мистецтв.